Континуирана професионална едукација

×

Порака

Заштита на лични податоци и користење колачиња

Оваа веб страница користи колачиња. Со користење на нашата веб страница, вие се согласувате дека можеме да ги поставиме овие типови колачиња на вашиот уред.

Погледни детали

Не се согласивте колачиња да бидат запишани на вашиот уред. Оваа одлука може да се смени.

Презентација на Тарифникот за урбанистичко планирање и Ценовникот за инженерски услуги

Едукација
 Завршено пријавување
 
1
Датум: 02 Дек 2023 13:00

Локација: Офицерскиот дом Битола

Во рамките на Втората Годишна средба на архитекти и архитекти урбанисти 2023, на 2 декември 2023 година со почеток во 13 часот, во Големата сала во Офицерски Дом Битола, ќе се одржи презентација на Тарифникот за урбанистичко планирање и Ценовник за висината на минималниот надомест на инженерски услуги на овластените архитекти и овластените инженери од областа на високоградбата.

Во изминатиот период од неполна година, очекувано беше да се појават прашања, дилеми и различни толкувања во начинот на кој треба да се пресметува инженерската услуга во урбанистичкото планирање и областа виоскоградба.

Го очекуваме Вашето присуство.

 

Слободни места
49
Број на места
50
E-пошта
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

 

Листа на учесници

Катерина МилошевскаКатерина Милошевска (1)